nawigacjaStrona głównaTechnologie stosowane w naszych domach

Technologie stosowane w naszych domach

Ogrzewanie podłogowe

oprzekroj / rzut mieszkania

Elektryczne ogrzewanie podłogowe jest najbardziej komfortowym rozwiązaniem w zakresie ogrzewania pomieszczeń. Gwarantuje optymalną temperaturę na wysokości stóp i głowy. Ciepło emitowane przez powierzchnię podłogi stopniowo unosi się do góry stwarzając idealne warunki. Jest niezastąpione w każdych warunkach, rodzajach podłóg i sytuacjach. Może to być ogrzewanie podstawowe lub dodatkowe, sprawiając że np. piękna glazura staje się dodatkowo przyjemnie ciepła, w miejscach w których siedzimy, stoimy lub odpoczywamy.

Elektryczne ogrzewanie podłogowe nie potrzebuje kotłowni ani pieca centralnego ogrzewania. Każde pomieszczenie jest ogrzewane osobnym obwodem kabla grzejnego sterowanego przez programowalny termoregulator. Jest to tani w zakupie, jak i eksploatacji system ogrzewania. Stosowane przez naszą firmę rozwiązania powodują, że energia na ogrzewanie jest pobierana TYLKO W DRUGIEJ TARYFIE NOCNEJ. W powiązaniu z mechaniczną wentylacją z rekuperacją (odzyskiem ciepła) daje nam duże oszczędności energii. Średni koszt ogrzewania w sezonie zimowym 100 metrów kw. domu wynosi ok. 250 zł miesięcznie.

Elektryczne ogrzewanie podłogowe jest optymalnym rozwiązaniem technicznym, gdyż jako jedyne spośród dostępnych systemów spełnia wszystkie wymienione niżej kryteria:
* system jest niezwykle trwały i bezawaryjny
* podwyższona estetyka pomieszczeń w stosunku do innych rozwiązań (brak widocznych grzejników, zaworów itp.)
* system nie wymaga obsługi ani konserwacji
* ogrzewanie podłogowe zapewnia najkorzystniejsze warunki komfortu cieplnego:
- równomierne pole temperatur w strefie przebywania ludzi
- niska temperatura powierzchni grzejnej
- najmniejsza intensywność prądów konwekcyjnych powietrza (nie ma zjawiska unoszenia kurzu)
- rozkład temperatury zbliżony do idealnego (korzystny mikroklimat w pomieszczeniu)
* niskie straty ciepła
* precyzyjne sterowanie temperatury w poszczególnych pomieszczeniach z możliwością programowania dobowego i tygodniowego
* niższe o ok. 12% koszty eksploatacyjne systemu wynikające z możliwości obniżenia temperatury powietrza o 2 stopnie C w stosunku do innych systemów ogrzewania bez pogorszenia komfortu cieplnego użytkowników
* system jest ekologiczny, całkowicie nieszkodliwy dla zdrowia i środowiska lokalnego (brak zanieczyszczeń, odpadów, odgłosów pracy)
* najwyższy stopień bezpieczeństwa użytkowników
* szeroki wybór produktów zaprojektowanych i skonstruowanych dla różnorodnych zastosowań (ogrzewanie podstawowe, bezpośrednie lub akumulacyjne, ogrzewanie komfortowe posadzek ceramicznych, duże i małe powierzchnie, łazienki, pokoje).